159-LSPT Busas (170)-001      Klāt ir jaunais 2014. zirga gads, kas noteikti nesīs sekmīgus un rezultatīvus rezultātus mums visiem. Taču, lai gūtu rezultātus, mums nepieciešams piedalīties, cīnīties par saviem izvirzītajiem mērķiem, jo nekas tā pat vien nenotiek. Šajā sakarā mēs atkal, kārtējo gadu pēc kārtas organizējam Latvijas Skolēnu peintbola turnīru, kas vēsturiski cēlies mūsu peintbola parkā un turpina izplatīties, sadarbojoties ar citiem peintbola parkiem Latvijā. Sadarbības nepieciešamība radās ar to, ka attālums, kas jāveic komandām, lai piedalītos turnīrā, reizēm ir pārāk liels. Tieši tāpēc mēs sadarbojamies ar citiem peintbola parkiem, lai nodrošinātu ērtāku pieeju turnīram visā Latvijas teritorijā, pēc iespējas lielākam skolu komandām. Nevarētu teikt, ka iepriekšējos gadus turnīrā piedalītos tikai skolas no tuvākā 20 km rādiusa, jo pie mums ieradās skolu komandas no Liepājas, Ventspils, Gulbenes, Valmieras. Taču apspriežot ar komandām turnīra nokļūšanas iespējas, izmaksas un laikus, sapratām, ka nevar organizēt šāda mēroga pasākumu vienā vietā.

Kāpēc peintbola turnīrs skolniekiem ? 

Ikviena turnīra ideja ir saistīta ar komandu vai grupu socializēšanos savā starpā, kur vienlaikus ar kvalitatīvu laika pavadīšanu, ir iespēja skolniekiem izvērtēt savas spējas – spēkus, spēlējot netradicionālu sporta veidu – peintbolu ar saviem vienaudžiem. Jā, peintbols arī ir sporta veids, ko jau retāk, bet nākas dzirdēt jautājuma formā no pasniedzējiem un skolu direktoriem. Atbildot uz jautājumiem, nākas atgādināt, ka pēc neatkarības atgūšana laikiem, ir ieviesti vairāki jauni sporta veidi. Šajā kontekstā atceros vienu telefona sarunu ar Saulkrastu vds. direktori par turnīra gaitu, noteikumiem un viena no skolu direktores jautājumiem bijā šāda: “Vai tad peintbols ir sporta veids? Es neuzskatu, ka peintbols ir sporta veids, tikai izklaide!”  Teiktais skanēja nezinoši –  pārliecinoši, kas turpmākā sarunā rada diezgan lielas komunikāciju problēmas piedāvāt (gribu uzsvērt vārdu piedāvāt), lai skolu vadība informētu skolēnus par iespēju piedalīties turnīrā ( par cilvēku uzskatiem un domām būs atsevišķs raksts….. 🙂 ).

Turpinot par turnīra nepieciešamību, vēlos pateikt, ka Latvijas Skolēnu peintbola turnīrs tiek organizēts vienu reizi gadā. Tā ir vienīgā reize, kad skolēniem ir iespēja sacensties ar citām skolām profesionālā vidē. Iespējams, ka turnīru vajadzētu rīkot biežāk – rudenī un pavasarī, taču līdz ar to, ka turnīra dalību finansē paši skolnieki vai skola, jo valstiskā līmenī nav izveidota peintbola federācija vai asociācija, kas uzņemtos vidutāja lomu atbalsta ziņā, tikmēr sporta attīstība stagnēs un nenesīs plašu rezonanses dalības atbalstu skolu starpā. Papildinot kāpēc turnīrs tiek organizēts? Tāpēc, ka skolniekiem patīk peintbols! 🙂 Peintbola pat ļoti patīk, ko varat noskaidrot pie ikviena skolēna. Un paradoksālākais ir tas, ka pat nav svarīgi vai viņš ir spēlējis vai nav, bet atbilde noteikti skanēs pozitīvi :D. Un kāpēc tad neorganizēt šāda veida turnīrus ? Kāpēc nedot iespēju skolniekiem aktīvi atpūsties ar saviem vienaudžiem sportiskā gaisotnē ? Tieši tāpēc mēs uzskatām ( mēs arī, starp visām valstīm ), ka jebkura sportiska aktivitāte, kas veicina bērnu attīstību, mazinot vēlmi slaistīties vai degradēties, ir apsveicama. Bieži vien sportiskas aktivitātes var nepatikt skolniekiem, vienaudžu vidū, taču peintbols! Lūk peintbolu var !!! 🙂

Varat veikt nelielu ieskatu mūsu organizētajā 2013. gada Latvijas skolēnu čempī.

 

Tad nu ar nelielu ieskatu turnīra organizēšanā, nepieciešamībā, vēlamies nobeigt ar to, ka turnīrs būs, turnīrs notiks aprīļa viducī (info: busas.lv ). Tad nu varam aprunāt ar saviem klases biedriem par iespēju piedalīties, izveidot komandas sastāvu ar pieciem cilvēkiem un sekot līdzi mūsu mājas lapai par turnīra rekvizītiem.

169-LSPT Busas (182)-001

Peintbols, paintball, aktiva atputa (43)135-LSPT Busas (142)-001

Ja ir kādi jautājumi, droši zvaniet vai rakstiet uz mūsu e-pasta adresi.

Andris.