Peintbola parks Rīgas centrā. Bušas.Bieži uzdotais jautājums vai peintbols pastāv ziemā, ir samērā aktuāls. Aktuāls ar to, ka tuvojoties aukstajam gadalaikam, bieži tiek uzdots jautājums – kā būtu spēlēt ziemā. Par to interesējas daudzi aktīvās atpūtas piekritēji, jo skriešana, šaušana baltajās sniega kupenās liekas itin interesanta nodarbe, kas noteikti krasi atšķirās no sezonas peintbola. Ziemā peintbols tik tiešām tiek piekopts, bet ar daudz mazāku intensitāti. Ietekmējošais faktors ir laika apstākļi, kas samazina aktīvās atpūtas piekritēju doties izkustēties, kas bieži saistīts ar vēsu vai lietainu laiku, bet kurš gan teica, ka mēs nevaram tam sagatavoties. Šodien ir labs laiciņš, bet kāds būs nedēļās nogalē??? Tā ir situācija, kuru mēs nevaram kontrolēt un ietekmēt it sevišķi, kad sarunāta paliela draugu kompānija, kur katrs ceturtais ir izbrīvējis tieši konkrēto nedēļas nogales  brīvdienu. Šis ir noteicošais ietekmes moments, kad vēlme spēlēt vai nespēlēt nostāda dilemmas priekšā!?

Neskatoties uz ietekmējošiem laika apstākļiem, ziemā ir pieejami arī citi ziemas sporta un brīva laika veidi, ko vasarā mēs nevaram izmantot Latvijā. Līdz ar ko samazinās draugu lokā potenciālie peintbola spēlētāji. Tas ir vēl viens papildus noteicošais faktors vasaras-ziemas sporta aktivitāšu izvēles specifiskais rakstura rādītājs. Aktīvas atpūtas cienītājiem bieži vien patīk arī ziemas sporta veidi. Sociāli aktīviem iedzīvotājiem ir pietiekami sabalansēta aktivitāšu programma, kur aktīvas atpūtas dažādība vienkārši neļauj sabalansēt visus aktīvās atpūtas veidus vienlaikus. Protams, papildus tam visam svarīgs ir arī finansiālais moments, kas tomēr it sevišķi šajos laikos noteikti ietekmē mūsu aktivitātes.

Ar laika apstākļiem ziemā ir sekojoša lieta, var būt slapjš, auksts, vējains vai spēcīgi piesnidzis. Vasarā var būt tikai mitrs vai lietains laiks. Gan lietainā laikā, gan ziemas zemākā temperatūrā, peintbola ekipējums darbojas, ierobežojums ir līdz – 15 grādiem. Principā peintbola ekipējums, kas tiek lietots zem – 10 grādiem, var radīt tehniskas problēmas, kas savukārt ietekmē gan ieroča šaušanas precizitāti, gan kvalitāti, kā arī peintbola maska, kuras stikliņš tiek pakļauts, ar vien lielākam svīšanas procesam. Ir tikai daži peintbola parki, kas spēj kvalitatīvi nodrošināt peintbola spēli ziemas laikā ( līdz – 15 grādiem). Ņemot vērā šīs tehniskās nianses, katram, kas vēlas ziemā izbaudīt peintbolu, noteikti vajadzētu izmantot atbilstošu apģērbu. Apģērbs, kas būtu siltuma un mitruma izturīgs. Tas nenozīmē, ka Jums neizsniegs peintbola ekipējumu, bet atgādinām, ka ziemā ar kamuflāžas kostīmu vien nepietiks un zem kostīma Jums jābūt siltam un ērtam apģērbam, tieši tāpat kā apaviem.
Bet ja tomēr baltā sniega kārta Jūs neuzrunā un tomēr ir vēlme pašaudīties, bet tikai laika ietekmes zonā, tad Jums nāksies sameklēt peintbola parkus, kas piedāvā ziemas laikā iekštelpās. Varat droši sazināties ar mums par iekštelpu peintbola spēlēm J

Tātad, ja esi gatavs ievērot un rēķināties ar ārējiem faktoriem un niansēm, tad vienīgais, kas atliek ir:

* sagaidīt pirmo balto sniega kārtu;
* pārbaudīt laika prognozes plānotajā datumā;
* sazvanīties ar draugiem vai darba kolēģiem un vienoties par datumu;
* sazvanīt un rezervēt plānoto peintbola spēli;
* sekot līdzi laika apstākļiem;
* izbaudīt ziemas priekus 🙂

Tad atgādināsim Jums par spēles rezervēšanu:

-Peintbola spēle ir jāpiesaka laicīgi, vismaz 3 dienas pirms plānotā datuma, lai peintbola parka administrācija būtu gatava uzņemt peintbola spēlētājus arī sagatavoties paredzamiem un neparedzamajiem laika apstākļiem.