Latvijas skolēnu peintbola turnīrs, kas norisinājās jau trešo gadu pēc kārtas, aicināja skolas no visas Latvijas un dažādām klasēm. Skolas tiek informētas vismaz divus mēnešus pirms turnīra, lai komanda, kas plāno piedalīties spētu sagatavoties komandas spēlei, jo šajā sporta un brīvās atpūtas veidā, svarīgākais nosacījums ir komandas spēle, ko daudzas komandas saprata tikai turnīra pēdējos momentos, jo komandas, kas pirmo reizi piedalās, ar izbīli par notiekošo, bet stipru komandas sastāvu, spēja uzradīt daudz labāku rezultātu par pieredzējušiem, šī sporta veida pārstāvjiem.

Mazliet atsauksim atmiņa Latvijas skolēnu Turnīra gaitu. 16. aprīlī, peintbola parkā Bušas norisinājās atlases kārta, kur piedalījās 16 Latvijas skolas. Skolas, kas piedalījās: Liepājas internāta vdsk., Rīgas 94. vdsk., Natālijas draudziņu ģimn., Ezersalas spec. Internātpamatskola, Rīgas amatniecības vdsk., Rīgas kultūras vdsk., Rīgas 40. vdsk., Rīgas tirdzniecības tehnikums, Rīgas 1. ģimn., Baložu vdsk., * 2 kom., Valmieras vājdzirdīgo bērnu internāta vdsk., Siguldas 2. vdsk., Smiltenes ģimn. * 2 kom. (Atlases kārtas rezultātus, video un bildes iespējams aplūkot www.busas.lv )

Atlases kārtā sīvā cīņā un spēcīgā konkurencē, tika iegūti noteikta skaita punkti, kas katrai komandai sniedza iespēju piedalīties finālā ar noteikta mīkstuma „spilvenu”. Tas nozīmē, jo vairāk punktu ieguvām atlasē, jo vieglāk un drošāk varam piedalīties finālā, taču šajā turnīra pierādījās, ka komandas, kas tomēr atlases kārtā neuzrādīja augstu rezultātu, tomēr spēja saņemties. To mēs labi varējām novērot ar 1. Ģimnāzijas komandu, kas atlases kārtā palika 7,8,9 dalītajās pozīcijas, tad finālā tika gūta 4. vieta, kopvērtējumā turnīrā saņemot 3. vietu. Tas pierāda, ka nepieciešams cīnīties līdz pēdējai spēlei, jo galvenais ir piedalīties un pārstāvēt savu skolas godu netradicionālajā sporta veidā.

Fināla kopvērtējums:

  1. vieta – RBV / Rīgas būvniecības vdsk;
  2. vieta – Power / Baložu vdsk;
  3. Vieta – WTF / Rīgas 1. Ģimn.;
  4. Vieta – Morfīns / Rīgas tirdzniecības tehnikums;
  5. Vieta/dalītā ar 6./ – Deaf Power / Valmieras vājdzirdīgo bērnu internāta pamatskola;
  6. Vieta/dalītā ar 5./ –  Čiuļu Pipši / Rīgas amatniecības vdsk;
  7. Vieta – Tava nāve / Rīgas kultūras vdsk.

Šīs ir komandas, kas ieradās uz finālu, no visām 16 skolām un cīnījās par savu skolas godu. Neieradās vairāk skolas nekā bijām cerējuši, iemesls tam, ka šogad piedalījās skolas tiešām no visas Latvijas, kur komandas cēlās vairāk, ka 4 stundas pirms turnīra un mēroja tālu ceļu, lai piedalītos, un otrs šāds brauciens skolēniem būtu par grūtu. To visu mēs saprotam un apsveicam visas skolas, kas piedalījās un cīnījās. Katra spēle deva iespēju mums pārliecināties ka spēlēs vienkāršība no malas nemaz nav tik vienkārša spēles laukumā. Un tikai komandas gars un kopības sajūta spēj sasniegt uzvaras garšu.

Peintbola parks Bušas līdz ar Latvijas skolēnu peintbola turnīru aktīvi sāk savu darbības sezonu un ja arī Jums – kādai skolas komandai, kas gribēja un netika, ir iespēja pamēģināt turnīra laukumu jebkura citā dienā, līdzi ņemot lielos un mazos.

Gaidīsim Jūs atkal 2012. gadā 😉

Turnīru organizēja: peintbola parks „Bušas, www.busas.lv, info@busas.lv

Turnīru sponsorēja: Coca Cola „Helenic”, Multikino.

Turnīrs sadarbībā ar: Peintbola parku „Jugland”